Tapahtumakalenteri 2018

Tapahtumakalenterin tietoja voi tarkastella tapahtumatyypeittäin kalenterin oman Etsi-toiminnon avulla. Käytä esim. seuraavia tunnisteita:
* = näyttää vain kaikki näyttelyt
* NORD = näyttää vain kaikki NORD-näyttelyt, jne.
MAASTO / RATA / AJUE = vain kyseiset juoksukokeet

Ilmoitathan ystävällisesti päivitysvinkeistä osoitteeseen: web@afgaaninvinttikoira.fi Kiitos!

AikaTapahtumaLisäinfoIlm. viim.
13.1.18 - la* Kajaani KVMarja Talvitie, FI20.11./11.12./15.12.
20.1.18 - la* Turku KVElisabetta De Luca, IT21.11./21.12.
4.3.18 - suTalvimaastotSelänpään lentokenttä18.2.
25.3.18 - su* Lahti KVGeorge Schogol, GE28.1./20.2./23.2.
30.3.18 - pe* Lappeenranta KRVivien Phillips, GB4.3.
31.3.18 - la* Lappeenranta KVAnca Giura, RO4.3.
7.4.18 - la* Kajaani RNMarkku Kipinä, FI12.3./16.3.
15.4.18 - su* Vaasa KVMartin Baskaran, ES12.2./12.3./19.3.
29.4.18 - suMAASTORavijoki KV15.4./16.4.
1.5.18 - ti* Lahti RNJetta Tschokkinen, FI4.4.
5.5.18 - la* Tampere NORDPedro Sanches Delerue, PT28.2./3.4./9.4.
6.5.18 - su* Tampere KVPaula Rekiranta, FI28.2./3.4./9.4.
12.5.18 - la* Järvenpää KRJarmo Vuorinen, FI16.3/13.4/19.4.
12.5.18 - la* Oulu NORDMatti Luoso, FI15.3./15.4./22.4.
12.5.18 - la* Mikkeli RNLeila Kärkäs, FI17.4.
12.5.18 - laMAASTOLieto CVM25.4.
13.5.18 - suMAASTOLieto25.4.
13.5.18 - su* Harjavalta RNPirjo Aaltonen, FI8.4./15.4.
19.5.18 - la* Helsinki KVJohn R. Walsh, IE21.3./25.4/30.4.
20.5.18 - su* Hamina NORDPietro Bottagisio, IT24.4.
20.5.18 - suRATATampere6.5./7.5.
26.5.18 - la* Rauma KRMarianne Holm, FI26.3./26.4./2.5.
26.5.18 - la* Vaasa RNGoran Gladic, RS28.4./7.5.
26.5.18 - la* Joensuu KVJanelle Robbins, AU28.4./3.5.
26.5.18 - laMAASTOKankaanpää DVM & VMM6.5.
27.5.18 - su* Joensuu KRJose Homem De Mello, PT28.4./3.5.
27.5.18 - suAJUEKankaanpää6.5.
2.6.18 - laRATATampere20.5./21.5.
3.6.18 - suMAASTOOulun seutu19.5./20.5.
3.6.18 - su* Mänttä-Vilppula KROuti Piisi-Putta, FI27.4./4.5.
6.6.18 - keRATAHelsinki29.5.
9.6.18 - la* Alavus KRSäde Hohteri, FI20.4./9.5./14.5.
9.6.18 - la* Keitele RNTanya Ahlman-Stockmari, FI11.5.
10.6.18 - suMAASTOVihti SA-FA:n maastomestaruus26.5.
10.6.18 - su* Forssa KRKerstin Nilsson, DK11.5./16.5.
16.6.18 - laRATAHelsinki TS9.6./10.6.
16.6.18 - la* Kotka NORDLeni Finne, FI15.5./21.5.
17.6.18 - su* Salo KRPer Kristian Andersen, SE16.4./16.5.
17.6.18 - su* Rovaniemi NORDPer Lundström, SE24.4./14.5./18.5.
17.6.18 - su* Espoo SA-FA er.Audrie Benoit, BE25.5.
22.6.18 - peRATAOulu13.6./14.6.
23.6.18 - laRATAOulu13.6./14.6.
30.6.18 - laRATAHyvinkää DVR & VMR18.6.
1.7.18 - su* Karjaa KRSäde Hohteri, FI30.4./28.5./4.6.
1.7.18 - su* Tuusniemi RNHarto Stockmari, FI4.6.
7.7.18 - la* Oulu KVSaija Juutilainen, FI15.5./11.6.
7.7.18 - la* Rusko SVKL er.Joachim Bartusch, DE15.4./3.6./8.6.
8.7.18 - su* Rusko RNBrett Hamilton, SE15.4./3.6./8.6.
8.7.18 - su* Juva KREeva Resko, FI31.5./12.6.
8.7.18 - suRATAHelsinki24.6./25.6.
11.7.18 - keRATAHelsinki30.6./1.7.
14.7.18 - la* Mäntsälä KRUnto Timonen, FI13.5./14.6./19.6.
14.7.18 - la* Helsinki RNJussi Liimatainen, FI1.6./21.6./25.6.
15.7.18 - su* Laukaa KREli-Marie Klepp, NO8.6./17.6.
15.7.18 - suMAASTOTampereen ympäristö KV26.6.
18.7.18 - keRATATurku4.7.
21.7.18 - laMAASTOVieremä13.7./14.7.
21.7.18 - la* Ylivieska KVJean-Jacques Dupas, FR15.5./14.6./21.6.
22.7.18 - su* Kemi KVGunnar Nymann, DK18.6.
22.7.18 - su* Helsinki KRGustaaf Van Den Bosch, BE31.5./21.6./28.6.
22.7.18 - suAJUEVieremä13.7./14.7.
28.7.18 - laRATAHelsinki KV21.7.
28.7.18 - la* Mikkeli KVIren Naarits, EE18.6./2.7./9.7.
29.7.18 - su* Pori KVMaija Lehtonen, FI24.5./21.6./28.6.
3.8.18 - pe* Kuopio KRIshimaru Sei-Ichiro, JP4.6./2.7./9.7.
4.8.18 - la* Kuopio NORDUnto Timonen, FI4.6./2.7./9.7.
4.8.18 - laRATATampere SMR22.7./23.7.
5.8.18 - su* Kuopio KVLaura Cox, IE4.6./2.7./9.7.
11.8.18 - la* Raisio KRKari Granaas Hansen, NO15.6./13.7./17.7.
11.8.18 - laRATAHelsinki24.7.
15.8.18 - keRATAHelsinki1.8./2.8.
18.8.18 - laMAASTOJyväskylän ympäristö SMM6.8.
18.8.18 - la* Kouvola KRFrédéric Maison, FR16.7./22.7.
19.8.18 - su* Heinola KRHarto Stockmari, FI16.7./22.7.
25.8.18 - laRATAHelsinki SA-FA:n ratamestaruus12.8./13.8.
25.8.18 - la* Riihimäki NORDMarie Gadolin, SE9.7./23.7./30.7.
1.9.18 - la* Helsinki KRTuula Savolainen, FI18.7./1.8./5.8.
1.9.18 - laRATATurku20.8.
2.9.18 - suMAASTOLaihia20.8.
8.9.18 - la* Porvoo KRCarina Ekwall, SE16.7./1.8./6.8.
8.9.18 - laRATATampere26.8./27.8.
9.9.18 - suRATAHyvinkää26.8./27.8.
15.9.18 - la* Oulu RNNicklas Eriksson, SE31.7./16.8./31.8.
15.9.18 - la* Joensuu RNMarja Talvitie, FI8.8./15.8.
16.9.18 - suMAASTOInkoo2.9.
22.9.18 - laRATAHelsinki JK9.9./10.9.
22.9.18 - laMAASTOKaakkois-Suomi2.9./3.9.
23.9.18 - suAJUEKaakkois-Suomi SAM2.9./4.9.
29.9.18 - laMAASTOHelsinki KV19.9.
30.9.18 - su* Eckerö KVGerard Jipping, NL16.7./27.8./4.9.
6.10.18 - laRATAHelsinki29.9./30.9.
21.10.18 - suMAASTOHailuoto1.10./3.10.
28.10.18 - su* Seinäjoki KVHenrik Härling, SE27.8./25.9./30.9.
10.11.18 - la* Jyväskylä NORDMarkku Mähönen, FI1.10./15.10./22.10.
11.11.18 - su* Jyväskylä KVBjörg Foss, NO1.10./15.10./22.10.
15.12.18 - la* Helsinki NORD, HeW-18Marco Marabotto, IT2.10./5.11./19.11.
16.12.18 - su* Helsinki KVAnne Macdonald, GB2.10./5.11./19.11.