Tapahtumakalenteri 2019

Tapahtumakalenterin tietoja voi tarkastella tapahtumatyypeittäin kalenterin oman Etsi-toiminnon avulla. Käytä esim. seuraavia tunnisteita:
* = näyttää vain kaikki näyttelyt
* NORD = näyttää vain kaikki NORD-näyttelyt, jne.
MAASTO / RATA / AJUE = vain kyseiset juoksukokeet

Ilmoitathan ystävällisesti päivitysvinkeistä osoitteeseen: web@afgaaninvinttikoira.fi Kiitos!

AikaTapahtumaLisäinfoIlm. viim.
12.1.19 - la* Kajaani KVUnto Timonen, FI20.11./12.12./17.12.
20.1.19 - su* Turku KVArne Foss, NO9.11./11.12./14.12.
24.02.19 - su* Nurmes RNHelin Tenson, FI23.1./4.2.
2.3.19 - la* Joensuu KVJarmo Vuorinen, FI31.1./7.2.
3.3.19 - su* Joensuu NORDKari Granaas Hansen, NO31.1./7.2.
23.3.19 - la* Turku KVGeorge Kostopoulos, GR1.2./21.2./28.2.
31.3.19 - su * Lahti KVGail Patterson, IR31.1./28.2./3.3.
14.4.19 - su* Vaasa KVBertil Lundgren, SE11.2./11.3./18.3.
20.4.19 - la* Imatra NORDLaurent Heinesche, LU 18.3./25.3.
27.-28.4.19MAASTOVirolahti KV1.3.-15.4.
1.5.19 - ke* Lahti RNTeija Urpelainen, FI4.4.
4.5.19 - la* Tampere NORDStephen Lloyd, IR28.2./1.4./7.4.
5.5.19 - su* Tampere KVNico Kersten, DE28.2./1.4./7.4.
5.5.19 - su* Pöytyä RNOuti Piisi-Putta, FI10.4.
11.5.19 - la* Pöytyä RNMatti Luoso, FI15.4./17.4.
11.5.19 - la* Helsinki KVTiina Taulos, FI17.3./7.4./14.4.
12.5.19 - su* Iisalmi NORDMyriam Vermeire, BE11.3./12.4.
18.5.19 - la* Mynämäki KRJenna Leino, FI17.3./14.4./21.4.
19.5.19 - su* Rauma KRMarkku Kipinä, FI10.3./9.4./14.4.
19.5.19 - su* Seinäjoki RNTanya Ahlman-Stockmari, FI16.4./26.4.
19.5.19 - su* Varkaus RNJuha Putkonen, FI1.4./19.4.
25.5.19 - la* Hamina NORDTomas Rohlin, DK31.3./28.4./2.5.
30.5.19 - to* Kangasniemi KRMaret Kärdi, EE31.3./28.4./5.5.
8.6.19 - la* Alavus KRTuula Savolainen, FI24.4./8.5./13.5.
8.6.19 - la* Rovaniemi KVCsaba Zsolt Lokodi, RO15.4./6.5./10.5.
8.-9.6.19MAASTOJyväskylä KV1.1.-27.5.
15.6.19 - la* Jämsä KRPaula Rekiranta, FI24.4./14.5./26.5.
15.6.19 - la* Kuopio RNMaija Mäkinen, FI24.5.
15.6.19 - la* Turku RNVibeke Ellesöe, DK17.5.
16.6.19 - su* Espoo SA-FA ERJulie Noble, UK24.5.
16.6.19 - su* Tampere RNJuha Putkonen, FI20.5./27.5.
30.6.19 - su* Raasepori KRMark Cocozza, GB30.4./27.5./3.6.
30.6.19 - suRATAHelsinki KV1.5.-23.6.
6.7.19 - la* Tuusniemi RNLeila Kärkäs, FI3.6./10.6.
6.7.19 - la* Orivesi KRHelin Tenson, FI4.6./11.6.
7.7.19 - su* Tuusula NORDMaria Teresa Durando Fassio, IT16.5./3.6./12.6.
13.7.19 - la* Mikkeli KRLisbet Campbell, NO15.5./7.6./14.6.
13.7.19 - la* Oulu NORDDavor Javor, HR16.5./10.6./17.6.
14.7.19 - su* Oulu KVJasna Matejcic, HR16.5./10.6./17.6.
20.7.19 - la* Helsinki ERElisabeth Janzon, SE7.6./24.6./1.7.
20.7.19 - la* Kemi KRPaula Heikkinen-Lehkonen, FI19.6.
21.7.19 - su* Hyvinkää KRZorica Blomqvist, SE17.5./14.6./24.6.
21.7.19 - su* Kalajoki KVOuti Piisi-Putta, FI20.5./17.6./24.6.
27.7.19 - la* Pori KVPaulo Coelho, PT23.5./20.6./27.6.
28.7.19 - su* Espoo KRJussi Liimatainen, FI26.6./4.7.
3.8.19 - la* Kuopio KVMassimiliano Mannucci, IT23.6./8.7.
10.8.19 - la* Kotka KVRita S. Walker, CA15.7./22.7./28.7.
10.8.19 - laRATATampere KV29.7.
11.8.19 - su* Raisio KRJarmo Vuorinen, FI13.6./8.7./16.7.
17.8.19 - la* Kouvola KRLaurent Heinesche, LU15.7./22.7.
17.8.19 - la* Kajaani RN
17.8.19 - la* Kauhava RNHannele Jokisilta, FI23.7.
18.8.19 - su* Heinola KRBoris Spoljaric, HR15.7./22.7.
24.8.19 - la* Pöytyä RNTim Finney, IE24.6./24.7./1.8.
25.8.19 - su* Harjavalta RNDarko Drobnjak, RS21.7./28.7.
31.8.19 - la* Riihimäki NORDIrina Poletaeva, FI8.7./22.7./30.7.
1.9.19 - su* Riihimäki KVNemanja Jovanovic, RS8.7./22.7./30.7.
7.9.19 - la* Siikajoki RNJan Ryk, PL12.8.
8.9.19 - su* Vantaa NORD
15.9.19 - su* Porvoo KR
15.9.19 - su* Muurame RNGeorge Kostopoulos, GR18.8./25.8.
21.9.19 - la* Ylöjärvi RNUnto Timonen, FI25.8./1.9.
28.-29.9.19MAASTOHelsinki KV1.8.-22.9.
29.9.19 - su* Eckerö KVÅke Cronander, SE16.7./27.8./3.9.
6.10.19 - * Hämeenlinna RN
26.-27.10.19* Seinäjoki KV
9.11.19 - la* Jyväskylä NORD
10.11.19 - su* Jyväskylä KV
7.12.19 - la* Helsinki NORD
8.12.19 - su* Helsinki KV