Tapahtumakalenteri 2020

Tapahtumakalenterin tietoja voi tarkastella tapahtumatyypeittäin kalenterin oman Etsi-toiminnon avulla. Käytä esim. seuraavia tunnisteita:
* = näyttää vain kaikki näyttelyt
* KV = näyttää vain kaikki KV-näyttelyt, jne.
# = näyttää vain kaikki juoksukokeet
MAASTO / RATA / AJUE = vain kyseiset juoksukokeet

Ilmoitathan ystävällisesti pienistäkin päivitysvinkeistä osoitteeseen: web@afgaaninvinttikoira.fi Kiitos!

Kaikki menneet tapahtumakalenterit löydät kootusti tästä linkistä.

AikaTapahtumaLisäinfoIlm. viim.
11.1.20 - la* Kajaani KVKarl-Erik Johansson, SE16.12.
25.1.20 - la* Turku KVTiina Taulos, FI2.12./26.12./2.1.
22.2.20 - la* Tornio RNRita Kadike-Skadina, LV20.12./20.1.
29.2.-1.3.20# MAASTOTalvimaastot, Kouvola/Selänpää12.1.-16.2.
29.3.20 - su# MAASTOKouvola/Jaala15.1.-1.3.
29.3.20 - su* Lahti KVPeter Mazura, AT31.1./27.2./1.3.
11.4.20 - la* Imatra KRErika Häkkinen, FI16.3./22.3.
12.4.20 - su* Imatra KRRicky Lochs-Romans, NL16.3./22.3.
19.4.20 - su* Vaasa KVKresten Scheel, DK17.2./16.3./23.3.
1.5.20 - pe* Lahti RNJenna Leino, FI5.4./8.4.
2.5.20 - la* Tampere NORDTomas Rohlin, DK29.2./31.3./7.4.
3.5.20 - su* Tampere KVRasma Ergle, LV29.2./31.3./7.4.
3.5.20 - su# MAASTOHarju15.3.-19.4.
9.5.20 - la* Oulu NORDValentinas Stiklius, LT2.3./30.3./20.4.
9.5.20 - la# MAASTOKeuruu (CVM)1.1.-1.5.
10.5.20 - su# MAASTOKeuruu1.1.-1.5.
16.5.20 - la# MAASTOLieto1.3.-3.5.
16.5.20 - la* Helsinki KVGlenway Dymock, AU16.3./6.4./17.4.
17.5.20 - su* Rauma KRShaun Watson, CY18.3./15.4./20.4.
21.5.20 - to* Mikkeli RNMarianne Holm, FI26.4./30.4.
21.5.20 - to# RATATampere10.4.-10.5.
23.5.20 - la# MAASTOLumijoki1.4.-9.5.
23.5.20 - la* Hyvinkää NORDAnneli Pukkila, FI23.3./20.4./27.4.
23.5.20 - la* Maalahti RNAgneta Doverholt, SE22.4./30.4./8.5.
23.5.20 - la* Äänekoski RNHannele Jokisilta, FI26.4./3.5.
23.5.20 - la* Kontiolahti KVCollette Muldoon, IE21.4./27.4.
24.5.20 - su* Kontiolahti NORDKimmo Mustonen, FI21.4./27.4.
30.5.20 - la* Hamina KVPietro Bottagisio, IT31.3./30.4./6.5.
31.5.20 - su* Mänttä-Vilppula RNHannele Jokisilta, FI31.3./29.4./7.5.
3.6.20 - ke# RATAHelsinki11.5.-27.5.
3.6.20 - ke# RATAOulu1.5.-31.5.
6.6.20 - la# RATATampere24.4.-24.5.
6.6.20 - la* Alavus KRJarmo Vuorinen, FI24.4./7.5./12.5.
9.6.20 - ti# RATAHyvinkää27.4.-1.6.
13.6.20 - la* Kotka KRUnto Timonen, FI11.5./18.5./25.5.
13.6.20 - la* Hyvinkää SA-FA ERNelly Ahrend, DE18.5.
14.6.20 - su# MAASTO, SA-FA MMOsara/Hämeenkyrö (DVM, VMM)1.4.-31.5.
14.6.20 - su* Pöytyä KR
14.6.20 - su* Lieksa RNTeija Urpelainen, FI15.5./21.5
19.6.20 - pe# RATAOulu (SRM)1.5.-10.6.
21.6.20 - su# RATAOulu1.5.-14.6.
27.6.20 - la* Pieksämäki KRMarkku Kipinä, FI24.5./8.6.
27.6.20 - la# MAASTOOsara/Hämeenkyrö1.6.-15.6.
28.6.20 - su# AJUEOsara/Hämeenkyrö1.6.-15.6.
28.6.20 - su* Rovaniemi NORDJohn Muldoon, IE
28.6.20 - su* Raasepori KRMared Kärdi, EE27.4./25.5./1.6.
4.7.20 - la# RATATampere (DVR, VMR)17.5.-17.6.
4.7.20 - la* Oulu KVMaria Dekaristou, GR11.5./8.6.
4.7.20 - la* Tuusniemi RNJose Homem De Mello, PT31.5./8.6.
5.7.20 - su* Forssa KRKerstin Nilsson, DK1.6./15.6.
7.7.20 - ti# RATAHyvinkää29.5.-29.6.
10.7.20 - pe* Kalajoki RNTiina Taulos, FI13.5./10.6./15.6.
11.7.20 - la* Kalajoki KVJussi Liimatainen, FI13.5./10.6./15.6.
11.7.20 - la* Mynämäki RNMarja Salminen, FI10.6./12.6.
11.7.20 - la# MAASTOLaihia1.6.-28.6.
12.7.20 - su* Saarijärvi KRJasna Matejcic, HR1.3./13.4./24.5./15.6.
15.7.20 - ke# RATAHelsinki11.6.-10.7.
18.7.20 - la* Mäntsälä KR
19.7.20 - su# MAASTOTampere KV (PMM)5.6.-5.7.
19.7.20 - su* Helsinki KRJenna Leino, FI15.4./22.6./29.6.
25.7.20 - la* Kemi KV
25.7.20 - la* Mikkeli KRGoran Gladic, FI
25.7.20 - la* Helsinki RN (HVK)Bart Scheerens, BE7.6./28.6./6.7.
25.7.20 - la# RATAHyvinkää1.6.-12.7.
1.8.20 - la* Helsinki SVKL RN
2.8.20 - su# RATATampere KV19.6.-19.7.
2.8.20 - su* Pori KVLeila Kärkäs, FI27.5./24.6./2.7.
4.8.20 - ti# RATAHyvinkää1.7.-27.7.
7.8.20 - pe* Kuopio KRSaija Juutilainen, FI14.6./5.7./12.7.
8.8.20 - la# RATAHelsinki (TS)1.6.-26.7.
8.8.20 - la* Kuopio NORDCristian Vantu, RO14.6./5.7./12.7.
9.8.20 - su* Kuopio KVTorbjörn Skaar, SE14.6./5.7./12.7.
15.8.20 - la# RATAHyvinkää1.7.-3.8.
15.8.20 - la* Kajaani RN
15.-16.8.20* Raisio KR
16.8.20 - su* Valkeakoski KR
22.8.20 - la* Kouvola KR
23.8.20 - su* Heinola KR
23.8.20 - su* Harjavalta RN
23.8.20 - su# MAASTOSuonenjoki (SMM)1.6.-9.8.
29.8.20 - la# RATATurku1.7.-20.8.
29.8.20 - la* Riihimäki KV
30.8.20 - su* Helsinki NORD
4.-6.9.20# RATAHelsinki KV (MM)4.6.-4.8.
12.9.20 - la# RATAHyvinkää KV1.7.-23.8.
12.9.20 - la* Oulu RN
13.9.20 - su* Porvoo KR
13.9.20 - su* Muurame RN
13.9.20 - su# AJUELammi31.7.-6.9.
19.9.20 - la# RATAHelsinki9.8.-13.9.
27.9.20 - su# AJUE (tuplakoe)Jyväskylä, Oravasaari1.8.-13.9.
27.9.20 - su* Eckerö KV
3.10.20 - la# RATAHelsinki1.9.-26.9.
3.10.20 - la* Hämeenlinna RN
4.10.20 - su* Hämeenlinna RN
10.10.20 - la# AJUETuorla (SAM)1.9.-3.10.
18.10.20 - su# MAASTOHailuoto1.9.-1.10.
25.10.20 - su* Seinäjoki KV
7.11.20 - la* Jyväskylä NORD
8.11.20 - su* Jyväskylä KV
5.12.20 - la* Helsinki NORD (Helsinki Winner)
6.12.20 - su* Helsinki KV (Voittaja)